top of page

WatchGuard HotSpot Yazılımı ve Sunum

WiFi HOTSPOT NEDIR?

     Hotspot, kamusal alanda kablosuz yerel ağdan internete erişim olanağı sağlayan bölgeyi tanımlamak üzere Bilişim Teknolojileri ile uğraşan bizler tarafından bu teknolojiye verilmiş olan isimdir.

 

   WiFi teknolojisi; Oteller, Hastaneler, Kampüsler, Cafeler, alışveriş merkezleri, tren istasyonları, restoranlar, süpermarketler ve bunun gibi birçok kamusal alanda kullanılmakta ve kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır.

       Otel, hastane, cafe vb. çok fazla insan sirkülasyonunun olduğu bölgelerde hotspot olmaksızın şifreli wifi kullanmak internet ortamındaki paylaşımlar nedeniyle aynı gün tekrar geniş bir kitleye yayılmasına ve mevcut internet bağlantısının yetersiz  kalmasına ve güvensiz olmasına sebep olmaktadır.

 

       Özellikle şifreli internetin amacı dışında kullanılması ve olması gerekenden fazla internet sömürücülerinin bu tarz bağlantıları yoğun kullanmaları nedeniyle kurum veya firmalara özel WiFi HotSpot yapısının kurulmasını kaçınılmaz kılmaktadır.

 

HotSpot Genellikle aşağıdaki 3 yöntemden birisi seçilerek yapılmaktadır.

Yazılımımız aşağıdaki seçenekleri desteklemekte ve ayrıca müşteri isteğine göre özel olarak yapılandırılabilmektedir.

 

 • Mernis Sistemi üzerinden T.C. Kimlik numarasını doğrulama yöntemi ile,

 • Otel yazılımı veya mevcut yazılımınıza ait herhangi bir database bağlantısından otomatik kullanıcı ve şifre bilgisi çekilerek,

 • Yeni Bir SQL Database üzerinde self servis kullanıcı açarak,

Mernis Sistemi Üzerinden  T.C. Kimlik Doğrulama Yöntemi

         WatchGuard Firewall ile entegre ederek çalıştırdığımız bu yöntemi genel olarak hastaneler, zincir cafe işletmeler, fabrika ve ofislerde kullanmaktayız. 

 

     Misafir WiFi yayını olan bu işletmelerde, personel dahil olmak üzere, interneti kullanmak isteyen tüm kullanıcılar, karşılama ekranına T.C. Kimlik bilgilerini doğru şekilde girerek giriş yapabilirler.

Otel yazılımı veya mevcut yazılımınıza ait herhangi bir database bağlantısından otomatik kullanıcı ve şifre bilgisi çekilerek,

 

            Bu yöntemde, mevcut otel yazılımınıza ait database veya kullanmakta olduğunuz farklı yazılımınıza ait database içerisindeki tablolardan, istediğiniz bir alanı kullanıcı adı, istediğiniz farklı bir alanı ise parola olarak belirlenmektedir.

Ayrıca bu alanlar dışında kalan kullanıcılarınız için ise, farklı bir tablo açılabilmektedir.

            Özellikle otellerde, odada kalan misafirler dışındaki otel personeli için bu özellik sayesinde, personele ayrıca kullanıcı açarak, internet girişleri kontrol altında tutulabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Bir SQL Database üzerinde self servis kullanıcı açarak,

       Bu yöntemde, mevcut sisteminizde kullanılan SQL sunucunuza veya yeni bir SQL-Express sunucusu üzerinde, oluşturduğumuz tablolar üzerine, açacağınız kullanıcı adı ve parola ile entegrasyon yaparak, internete girecek kişilerin bu şifre ile login olmaları sağlanmaktadır.

       T.C. Kimlik entegrasyon yöntemi ile birlikte de çalışabilen bu yöntemi, genelde fabrika veya ofislerde, yurtdışından gelen misafirlerin internete girişlerini sağlamak üzere kullanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Özellik ve Avantajları

 • WatchGuard HotSpot yazılımını bir kez satın alırsınız ve sizin olur.

 • İlk 1 ay ücretsiz destek ve kurulum hizmeti dahildir.

 • Yazılımın yeni versiyonlarına ücretsiz sahip olursunuz.*

 • HotSpot yapmak istediğiniz programın ne olduğunun önemi yoktur,  SQL veya Oracle database’lerinden direkt veri çekilebilmektedir.

 • Database içerisinde bulunan verilerden istediğiniz bir alanı kullanıcı adı ve parola olarak belirlenebilmektedir.

 • Yazılımın kullanıcı limiti yoktur. Kullanmakta olduğunuz, WatchGuard Firewall cihazınızın desteklediği kadar sınırsız kullanıcı geçişi sağlanmaktadır.

 • Ek donanım almaya gerek kalmadan mevcut sunucularınız üzerine HotSpot yazılımı kurulabilmektedir.

 • SQL sunucunuza ek bir yazılım kurulmadan haberleşme sağlanmaktadır.

* İlk 1 ay verilen ücretsiz destek hizmeti sonrasında yıllık HotSpot Yazılım Destek Sözleşmesi yapan müşteriler için geçerlidir. Bu ücret Basic Paket için yıllık 70$ + KDV, Standart paket için 200$ + KDV’ dir.

WatchGuard ile  HOTSPOT Nasıl Çalışıyor?

watchguard hotspot T.C. kimlik dogrulama
bottom of page